Imobiliare-urime per diplomim. Keni gjra t pafundme pr t realizuar! Urime pr performancn e mrekullueshme. 56. -Arsimi sht oferta m e mir pr nj mosh t avancuar.-Aristoteli. -Nj investim n njohuri gjithmon paguan interesin m t mir.-Benjamin Franklin. Prve ksaj, i dashur vlla, t jet i pasur, jo i varfr. -Pr vendimet m t rndsishme t jets suaj, besojini intuits tuaj dhe m pas punoni me gjithka q keni pr t treguar se sht n rregull.-Tim Cook. - Mark Zuckerberg. -Urimet tona pr zotrimin e nj thesari si bir. 69. Urime pr t arritur. 30. Thjesht ndiq zemrn tnde.-Robin Williams. 89. Elida Zylbeari 15:49, 31-12-2012 Duke shprndar diploma Ashtu si q paralajmruan, studentt ditn e Vitit t Ri doln npr rrugt e Tetovs pr tu shprndar banorve t saj n mnyr simbolike diplomat e "merituara". T gjith ata q me t vrtet i kushtojn koh dhe vmendje nj pune t veant meritojn disa vlersime. -Arsimi sht nj gj e admirueshme, por sht mir t kujtohet koh pas kohe se asgj e vlefshme nuk mund t msohet.-Oscar Wilde. -Filloni atje ku jeni. 2. 19. urime! Dshtimi sht thjesht jeta duke u prpjekur t na lviz n nj mnyr tjetr.-Oprah Winfrey. Ju mbani vazhdimisht vitalitet pozitiv n vendin e puns. Miranda Haxhia. Keni sakrifikuar shum pr t arritur fantazin tuaj dhe sot m n fund sht e dukshme me kt mim tuajin. N mes t gjetjes s nj pune t re me bashkpuntor t rinj, shefa dhe argtim, sigurohuni q t mos harroni t gjith miqt tuaj t vjetr ktu. 622 15 4mm/6mm/8mm DIY (,4mm) -Urime, e bre! Nga dita e regjistrimit n universitet, keni vetm nj qllim: shkoj n diplomim dhe ta arrijm at vija e prfundimit n mnyrn m t mir. Ju keni qen nj student i shklqyeshm dhe nj partner m i mir. Jeta dhe karriera juaj do t ket vrulle, ndalesa dhe shum zig zage. Praemeditatio Malorum, teknika stoike q fatkeqsia t mos ju oj n befasi, 7 Vajrat esencial m t mir t mbshtetur nga shkenca pr ankthin. 55. Urime shoqja ime, ishe e mrekullueshme! Kur shkruani letrn tuaj, bni sa m personal t jet e mundur duke aluduar n prvoja t prbashkta dhe / ose duke vlersuar arritjet specifike t fituara nga marrsi i letrs. urime! N falnderimet pr tezn vendosni edhe miqt tuaj. Ju jeni knaqsia jon e pashoqe. urime. Verysht shum e trishtueshme t kalosh jetn pa ln gjurm.-Papa Franesku. Urime, vlersojm, dashuri T dashur msues! sht thjesht fillimi! Cili Universitet Amerikan jep 100% burs? Ne respektojm t drejtat e pronsis intelektuale dhe presim q prdoruesit tan t bjn t njjtn gj. -N marrjen e djalit tuaj pr t diplomuar, ai ka provuar t jet nj shembull i udhheqjes dhe frymzimit. -At q msojm pr knaqsi, nuk i harrojm kurr.-Alfred Mercier. Imobiliare-urime per diplomim te vajzes. Diplomimi sht nj proces q vazhdon deri n ditn e fundit t jets tuaj. Bravo, dhe urimet me te mira per te ardhmen tuaj. Ju jeni duke u rritur dhe un e v re vetm tani q ju quajn doktor. Vazhdoni t ndani dritn tuaj me botn. Urime pr performancn e mrekullueshme. 54. Shum urime pr ditn e madhe dhe urime pr fejesn tuaj! Cilat 3 punt kryesore paguajn m shum? -E kuptove! Vera e uron Sevenin: Urime ditelindjen djali im - ti kuptimi i jets sime . Prkushtimi juaj, kmbngulja juaj dhe qndrueshmria juaj ju kan uar n arritjen e ktij suksesi. Robert Collier. Ju nuk keni ide se far do t ndodh dhe n prgjithsi i rregulloni gjrat ndrsa shkoni.-Stephen Colbert. Gjrat q msohen n kolegje dhe universitete nuk jan arsim, por mjete arsimimi.-Ralph Waldo Emerson. -Do t keni dshtime n jetn tuaj, por sht ajo q bni gjat atyre rnieve q prcakton lartsin n t ciln do t arrini.-Rahm Emanuel. urime! -Arsimi sht ajo q mbijeton kur ajo q sht msuar sht harruar.-B.F Skinner. Shenjat q ju tregojn se keni nevoj pr syze optike. -Brsi i vetm mson.-Friedrich Nietzsche. Kjo do t'ju jap nj ton frymzimi pr t br disa gjra t pabesueshme n t ardhmen. Nuk ka metod m t mir pr t prfunduar diplomimin sesa me nj dallim. -Nse mundsia nuk troket, ndrtoni nj der.-Milton Berle. Programet m t njohura t momentit? -Skulptura sht pr nj bllok mermeri, far edukimi sht pr shpirtin njerzor.-Joseph Addison. 36. 95. A jeni i interesuar pr nj karrier n lojrat video? Urime Vazhdoni t ecni prpara dhe mund t vazhdoni t jeni t suksesshm. N mnyr q problemet t mos lindin, Le t kemi nj pushim, Forcat duhet t shtypen. Ju kurr nuk e dini kur shtigjet tuaja mund t kalojn prsri n botn profesionale - ndoshta kompania juaj mund nj dit t ket nj hapje q mendoni se do t ishte e prkryer pr nj t diplomuar kolegji q ju keni qen i impresionuar dhe keni prgzuar. Mami dhe babai ju urojn me gjith zemr q ky qllim t jet i pari nga shum suksese dhe knaqsi n t ardhmen. far GPA krkohet pr burs t plot n SHBA? Thashethemet? -Mos u prfshi vetm. Urime pr zbarkimin e pozicionit. Lao Tzu, Kuptimi i jets son sht rruga, jo qllimi. Ju uroj suksese n msimdhnie dhe krkime, n prmirsimin e aftsive tuaja profesionale, ide t reja krijuese dhe zbatimin e tyre t vazhdueshm! Pr mua vetm performanca juaj ka rndsi. -Un u binda se gjithka q doja t bja ishte t shkruaja romane. 64. -Prsritja nuk sht aftsi. -Jeni diplomuar! Per tim bir dhe studentet e Mjekesise diten e Diplomimit. Le t bjm nj fest injorante sonte pr t'ju kujtuar se nuk jeni aq i zgjuar! Duke ju par ju t gjith bashk, m gzon eufori. -Gjja m e rndsishme n jetn tnde sht ta jetosh at me integritet dhe t mos lshosh presionin nga t tjert q t prpiqesh t jesh dika q nuk je.-Ellen DeGeneres. 97. - Shpallje - M n fund e bt: nuk do t keni m justifikimin e provimeve pr t mos dal, por mbi t gjitha m n fund do t filloni t fitoni dhe madje mund t ofroni! Arthur Schnitzler, Nse t ndrrosh pak sht e rrezikshme, ilai nuk sht t ndrrosh m pak, por t ndrrosh m shum, t ndrrosh gjith kohn. Pyes veten n rast t rastsishm q ndonjher t ndihesh i lodhur duke br si duhet nga ne. Jeto jetn tnde.-Dick Costolo. Kryetari demokrat, Sali Berisha marshoi nga selia e PD drejt sheshit prpara kryeministris. 87. -Sa m i gjat ishulli i dijes, aq m i gjat sht bregu i mrekullis.-Ralph W. Sockman. I dashur Marsel, sot eshte dite e rendesishme ne jeten tende, po aq edhe per shoket e tu. Meqnse sht dhe sezoni i diplomimeve, BusinessMag ka przgjedhur disa nga fjalimet m frymzuese t ktyre shtat viteve nga njerz q sot jan shembull pr shum student n t gjith botn. 98. t gjitha llojet e mbshtetjes do t'i ndihmojn nxnsit e shkollave t mesme t falnderojn msuesin n diplomim. Ju keni qen n ann e prindrve tuaj gjat gjith kohs dhe tani do t duhet t punoni M vjen keq por mendoni pr ann pozitive: ather gjithmon mund t ofroni nj pije! E dija q pa dyshim do ta duroje takimin. Merrni at parim si detyrn tuaj. far arritje e jashtzakonshme. Faleminderit. Shum urime. 2) Lri ndrrat dhe fokusohu te puna e palodhur Shonda Rhimes, Universiteti Dartmouth, 2014, ndrrat nuk bhen realitet vetm sepse ti ndrron pr to. Ju uroj dshirat e mia m t sinqerta, n mnyr q t bni ndrrat tuaja t vrteta dhe t vazhdoni t fitoni n t ardhmen! Vazhdoni t arrini suksese t mtejshme n vitet e ardhshme. -Jeta juaj sht historia juaj dhe aventura q ju pret sht udhtimi pr t prmbushur qllimet dhe ndrrat tuaja. Dshira jote pr fitore ishte aq e fort sa q mort mimin si m i shquari. -Gzuar diplomimin. -Tsht e pamundur t jetosh pa dshtuar n dika, prve nse jeton me aq kujdes sa t mos mund t kishe jetuar fare, n kt rast, do t kesh dshtuar si parazgjedhje.-J.K Rowling. I vogli q i sht bashkuar familjes suaj ju sjellt shum lumturi dhe eufori. S fundi, kto urime dhe mesazhe urimi jan perfekte pr do rast dhe t prshtatshme pr t gjith. -Asnj mos e marr studimin si nj detyr, mos e shfrytzo si nj mundsi pr t deprtuar n botn e bukur dhe t mrekullueshme t dijes.-Albert Einstein. Kto prshndetje jan pr t uruar klientt, shefat, kolegt e puns dhe t gjith ata me t cilt keni br biznes. -I dashur diplomuar, gjeni pasionin tuaj, besoni n veten tuaj. Benjamin Franklin, Bni jetn tuaj nj ndrr, dhe nj ndrr, nj realitet. -Nuk mund ta drejtojm ern, por mund ti rregullojm velat. Urime urimi: T thuash urime pr miqt, antart e familjes dhe kolegt sht nj mnyr interesante pr t lavdruar prpjekjet e tyre dhe pr t njohur kontributet e tyre n suksesin e arritur. urime. Si zakonisht, keni arritur ta bni dika t vshtir t duket e thjesht. -Nj burr q nuk ka qen kurr n universitet mund t vjedh nj karroc; Por nse ai ka nj arsim kolegj, ai mund t vjedh t gjith trenin.-Theodore Roosevelt. 66. Bota e vshtir e puns ju pret, tani vjen argtimi! Urimet m t bukura q mund t'i drgoni njerzve t dashur pr ditlindje Datat e lindjes s personave tan m t dashur jan t rndsishme edhe pr ne, prandaj mundohemi t'i zgjedhim fjalt m t bukura pr t'i uruar do vit. 42. Le t bjm shaka, urime! Shum urime iftit t bukur pr 30 vjetorin e martess. urime! Nuk eshte e mundur! Check out other Albanian translations to the English language: . Jeta juaj qoft e ngarkuar me suksese dhe arritje. Urime t shumta pr nderimin me nj djal. 5 Fjalime diplomimi q do t'iu frymzojn ~5 minuta lexim Meqnse sht dhe sezoni i diplomimeve, BusinessMag ka przgjedhur disa nga fjalimet m frymzuese t ktyre shtat viteve nga njerz q sot jan shembull pr shum student n t gjith botn. Urime pr arritjen e puns suaj t fantazis. Realizimi i ndrrs tuaj ju ka uar n kt moment historik t rndsishm. Currentschoolnews.com prputhet me Aktin e t Drejtave t Autorit t Mijvjearit Dixhital dhe ndrmerr veprime t menjhershme pr t hequr materialet shkelse pas marrjes s njoftimeve t vlefshme pr heqje. -Sot sht dita juaj, ne do t festojm me ju! Urime t przemrta pr prezantimin tuaj t jashtzakonshm; 68. Urime diplomimin Tetov! Henry David Thoreau, Besimi n veten tuaj sht nj nga blloqet m t rndsishme ndrtuese n ndrtimin e do biznesi t suksesshm. Urime e dashura ime! Estetika, bukuria dhe seksi? Forgot account? Sepse kur grat dhe frymzimi i tyre e bjn at, gjithka merr nj vizion t ri, nj drejtim t ri, nj ironi t re. Ato jan fjal, mesazhe, reflektime dhe citime q do t'ju ndihmojn t ju jepni ide kur krijoni nj fjalim ose kur shkruani nj lamtumir. Midis krcimeve t mbrojtjeve dhe maskime t turpshme, testet q presin nj mjek t ri jan t shumta. Urime pr bekimin me nj djal t shndetshm. -Duhet t vendosni me vetdije se far ka kuptim dhe far jo. Lidia Maria Child, Fishekzjarret fillojn sot. -Shkollimi juaj mund t ket mbaruar, por mos harroni se arsimimi juaj vazhdon. Ju uroj t gjithve sa m mir q t ecni prpara n karriern tuaj t re. Festivali do t mbahet n Angli, edhe pse garn vitin e kaluar Pas suksesit t kngs "Flowers" q dukshm i dedikohet atij, Liam Hemsworth vendos t hedh n gjyq Miley-n. Si ta blesh nj bilet pr n Eurovision 2023 dhe sa kushton? Jeni t talentuar dhe puntor. Isha i knaqur (por nuk isha i befasuar fare) pr t msuar se ju dolt punn me kompanin ABC q m krkuat t ju referova pasi u takuam n Alumni Gathering t Universitetit XYZ. 79 Festivali i Filmit n Venecia: Stilistt arab pushtojn Red Juventus prpiqet t apeloj, ja far ndodhi, Riminiwellness 2023: nj mij takime pr nj ngjarje t vetme t mrekullueshme, Show Wellness Experience, IEG nis epokn e re t Riminiwellness, VIDEO E XHAVELINE JEALOUS GUY ISSHT ONLINE ", Prralla e Dior: Koleksioni i Ri Vjesht / Dimr 2020-2021 | Video, Rishikimi i Fondacionit Hidratues t Shiritit t Forms s Kozmetiks Tarte | Video, Le t provojm Parajsn e Papritur t Kiko | Video, Chris Pratt feston ditlindjen e Katherine n rrjetet sociale, Rachel Bilson flet pr bashk-prindrimin me Hayden Christensen. Prgjigjet m t shpeshta t ndjeksve, A na bn mir apo keq pirja e kafes? Urime! Urimet m t mira! T njjtn gj e bjn edhe ata. Urime pr t qen nj student krenar! 63. -Askush nuk do t t jap asgj, duhet t bsh q gjrat t ndodhin. -Diplomimi sht hapi i par pr t prparuar n jet. 13. 75. Kurr nuk ka ekzistuar demokraci pa opozit, Ky regjim nuk e pranon votn, prmbyset vetm me revolucion, Ironia e Klodian Tomorrit/ Turp tju vij, agjenti i ndershm dhe kryeministri ishin miq pa interesa, Skandal/ Nga 1 shkurti vetm 1 Gjykat Apeli, 31 mij dosje n pritje, Berisha: Afera e djegsve sht e drejtuar direkt nga Edi Rama, Lobimi/ CNBC publikon shifrn tronditse: George Soros dha gjysm miliard dollar pr t majtt, Inovacion apo shkatrrim pr njerzimin? 85. -Jodie Foster. 77. 58. Mund t krijoni kujtime t mira ju dhe familja juaj. Nse po drgoni nj mesazh t posts elektronike, linja e tems s mesazhit thjesht mund t thoni urime, pasuar nga mesazhi juaj: Faleminderit q m njoftove rezultatet e krkimit t puns. Email: [emailprotected], Te gjitha t drejtat e rezervuara 92. 100 urime dhe mesazhe m t mira urimi 1. urime! N prgjithsi, m lejoni t'ju prgzoj pr fejesn tuaj! Un pres q t'ju shoh duke bekuar ditn tuaj t madhe. Kjo sht nj dit e veant pr ju, vazhdoni punn tuaj t shklqyeshme. urime! Ky mim nuk sht fundi, por fillimi i mimit tuaj udhtimMe Urime pr mimet e tanishme dhe pr t ardhmen. Ju prgzoj pr fitimin e ktij nderi prestigjioz. Ky diplomim sht kryesisht suksesi juaj! Ju jeni ndoshta modeli m i mir kur individt flasin pr suksesin. urime! Urime diplomimi ne Fakultetin Juridik. Pas gjashte vjet studimesh, jo, hyre ne nje shkolle, kur ende e kishe numrin e kembes 24 dhe po del nga Universiteti i Tiranes me . Rruga drejt diplomimit ka qen nj ngjitje e gjat dhe e pjerrt, prandaj bni nj pushim tani q jeni n krye dhe krenohuni me arritjet tuaja. N jetn reale ju diplomoni do dit. Ju jeni duke br thjesht t prsosur n metodn tuaj pr t'u br nj legjend. Ju do t msoni t ndrroni, por ata nuk do ta ndrrojn ndrrn tuaj.